Taşköprü'de Uluslararası Festivaller Birliği Toplantısı

Taşköprü'de Uluslararası Festivaller Birliği Toplantısı
Taşköprü'de Uluslararası Festivaller Birliği Toplantısı
KASTAMONU (AA) - Taşköprü'de Uluslararası Festivaller Birliği toplantısı yapıldı.Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıda...

KASTAMONU (AA) - Taşköprü'de Uluslararası Festivaller Birliği toplantısı yapıldı.

Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Uluslararası Festivaller Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Cinel, festival mevsimin yaklaşmasıyla birlik olarak yoğun bir döneme girdiklerini söyledi.

Cinel, festivallerin istenilen düzeyde olması için ellerinden gelen çalışmayı bundan sonra da sürdüreceklerini dile getirdi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan da birliğin  2015 yılı birinci toplantısının ilçelerinde gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek "Festivaller, bulunduğu il ve ilçelerin kültürel ve sosyal yapılarının gelişimine büyük katkı sağlayan zenginliklerdir. Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali'mizin 29'uncusunu bu yıl 13-16 Ağustos tarihlerinde görkemli bir şekilde kutlamaya hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından birlik üyeleri ilçenin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.