TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Çınar:

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Çınar:
TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Çınar:
- "İnşallah, yakın zamanda bir hükümet yapısı kurulur, hem ekonomik açıdan hem de Türkiye'nin komşu ülkelerle münasebetleri açısından hayırlı bir gelişmeyi de beraberinde kazandıracağını düşünüyoruz"

KASTAMONU (AA) - TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, koalisyon hükümeti kurma çalışmalarına ilişkin, "İnşallah, yakın zamanda bir hükümet yapısı kurulur, hem ekonomik açıdan hem de Türkiye 'nin komşu ülkelerle münasebetleri açısından hayırlı bir gelişmeyi de beraberinde kazandıracağını düşünüyoruz" dedi.

Şehre gelişinde Kadı Dağı mevkisinde partililerce karşılanan Çınar, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümet kurma görevinin AK  Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na verildiğini hatırlatarak, MHP'nin bu noktadaki ifadelerini ortaya koyduğunu söyledi.

MHP'nin, Türk milletinin yarınları için atılması gereken adımlardan geri durmayacağına işaret eden Çınar, şunları kaydetti:

"Her zaman şunu ifade ediyoruz, 'Ülkeyi herhangi bir şekilde karanlık noktaya itecek olan siyaset adımı MHP'den gelmez.' Bunu da genel başkanımız her noktasında ifade ediyor. Tabii bir koalisyon çalışması yapılacak. Sayın Davutoğlu'nun partimize olan ziyaretinde de konuşulacak. Zaten genel başkanımız her şeyi açıkça söylüyor. Görüşülen neyse onu da mutlaka kamuoyuyla paylaşıyor. İnşallah, en kısa zamanda ülkemizin yarınları için bir yapı oluşur. Oluşması gerektiğini de düşünüyoruz. Burada MHP olur ya da olmaz, o değil. Suriye gibi yakınımızda şu anda savaşın alarmı söz konusu. İnşallah, yakın zamanda bir hükümet yapısı kurulur, hem ekonomik açıdan hem de Türkiye'nin komşu ülkelerle münasebetleri açısından hayırlı bir gelişmeyi de beraberinde kazandıracağını düşünüyoruz."

Çınar, MHP'nin çizgilerinden, önceliklerinden ve halka verdiği sözlerden makam ve mevki için vazgeçecek bir parti olmadığını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Çınar, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.