Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Kastamonu'da, yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı, "Gün Birlik Günüdür-Şehitlerimize Sahip Çıkıyoruz" yürüyüşü düzenlendi

KASTAMONU (AA) -  Kastamonu'da bir grup, "Gün Birlik Günüdür-Şehitlerimize Sahip Çıkıyoruz" yürüyüşü düzenledi. 

MHP Kastamonu Ülkü Ocakları koordinesinde bir araya gelen vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından şehitler için dua edildi, saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Burada bir konuşma yapan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Resul Köprülü, Türk milletinin geleceği için canını, kanını vermeye her zaman hazır olduğunu söyledi.

Köprülü, şunları kaydetti:

"Türk düşmanı hain terör örgütü yaklaşık bir aydır polisimize ve askerimize yoğun bir şekilde saldırmaktadır. Türk demek cihan demektir. Türk demek vatan demektir. Türk demek Osmanlı tokadıdır demektir. Sabrımızı taşırmayın. Size sıkılacak bir mermiye bile yazık. Öyle günler gelecektir ki 70 milyon tek yürek olacak, bozkurt duruşuyla karşınıza dikilecek ve Osmanlı tokadıyla bir kurşun atmadan kökünüzü kurutacaktır."

Konuşmanın ardından yürüyüşe geçen yaklaşık 5 bin kişi, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda", "Hepimiz askeriz, PKK 'ya yeteriz" şeklinde sloganlar atarak Kışla Parkı'na yürüdü.

Grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı. 

- Bozkurt'ta terör saldırılarına protesto 

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde de terör saldırıları protesto edildi.

Türk Tarih Meydanında toplanan vatandaşlar, ilçe merkezindeki Dumlupınar, Sınarcık ve Ziya Termen caddelerini yürüyerek 700. Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı'na ulaştı.

Burada saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Grup adına açıklama yapan Mustafa Cinni, "Buradan Çanakkale savaşında en çok şehit veren ecdadın torunları olarak diyoruz ki Türk devletinin gücünü, bölünmezliğini ve bütünlüğünü bütün soysuzlara ve alçaklara göstereceğiz. Unutmayalım ki gün bir olma günüdür. Gün  siyasi , dini, etnik ayrışımları bir kenara bırakıp aynı safta yürüme günüdür" dedi.

Açıklamanın ardından yapılan dua ile anıttan ayrılan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene" şeklinde sloganlar  atarak yürüyüşlerini olaysız şekilde tamamladı.

Yürüyüşe, Bozkurt Kaymakamı Murat Gökoğlu, Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.