Tosya'da ahşap ürünlerinin tanıtılması hedefi

Tosya'da ahşap ürünlerinin tanıtılması hedefi
Tosya'da ahşap ürünlerinin tanıtılması hedefi
KASTAMONU (AA) - Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, Tosya ahşap sanayi ürünlerini dünyaya tanıtmak istediklerini bildirdi.Ekşi,...

KASTAMONU (AA) ? Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, Tosya ahşap sanayi ürünlerini dünyaya tanıtmak istediklerini bildirdi.

Ekşi, gazetecilere yaptığı açıklamada, ahşabın başkenti Tosya'da faaliyet gösteren fabrika ve atölyelerde her çeşit ahşap ürünlerin üretildiğini söyledi.

Tosya'da yılda 3 milyon kapının üretildiğini vurgulayan Başkan Ekşi, şöyle konuştu:

''Alanında uzman binlerce kişiye istihdam sağlayan ahşap sanayimizde, en son teknoloji kullanılarak isteğe uygun her türlü ahşap ürünler imal edilebilmektedir. Her yıl yaklaşık 250 bin metreküp kereste işlenmektedir. Bu ürünlerimize yurt içinden yoğun talep gelmektedir. Mamullerimiz, yurt dışından başta Nijerya, Irak  ve Belçika başta üzere birkaç ülkeye ihraç edilebilmektedir. Tosya olarak amacımız, uzun süre dayanıklılığı ve müşterinin her isteğine cevap verebilme imkanıyla haklı bir üne sahip Tosya kapılarını ve diğer ahşap ürünlerini tüm dünyaya tanıtmaktır"

Ekşi, yürüttükleri çalışmalarla ihracat yapabilmek için birçok ülke yetkilileriyle ikili görüşmeler yaptıklarını dile getrdi.


  ETİKETLER:

  Belçika

  ,

  Irak

  ,

  teknoloji

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  Fabrika

  ,

  başkan