Tosya'da emlak danışmanlığı kursu açılacak

Tosya'da emlak danışmanlığı kursu açılacak
Tosya'da emlak danışmanlığı kursu açılacak
KASTAMONU (AA) - Tosya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Erdem, ilçede ilk defa emlak danışmanlığı kursu açacaklarını söyledi.Erdem, gazetecilere...

KASTAMONU (AA) - Tosya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Erdem, ilçede ilk defa emlak danışmanlığı kursu açacaklarını söyledi.

Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, emlak danışmanının bir yerinde, düzenlenen süreli veya süresiz sözleşmeye dayanılarak yapı kooperatiflerinin kurulmasında, ev, arsa ve dükkan gibi taşınmaz malların satışı ile kiralanması konularında danışmanlık hizmeti veren kişi olduğunu söyledi.

Kurs çerçevesinde katılımcılara genel hukuk bilgisi, tapu ve kadastro işlemleri ve emlak danışmanlığı ile ilgili mesleki bilgiler konularında bilgilendirme yapacaklarını belirten Erdem, "Ayrıca bu kursun en önlemli amacı da ilçede eksikliği hissedilen emlak ve emlakçılık konusunda, meslek bilgisi ve meslek ahlakı kazanmış eğitimli eleman ihtiyacını karşılamaktır" dedi.

Erdem, kursu başarıyla tamamlayarak belgesini alan kişilerin, kendine ait iş yeri açabileceğini ve bu konuda nitelikli eleman arayan emlak ofislerinde de çalışabileceğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Emlak

  ,

  Arsa

  ,

  hukuk

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  iş yeri