Tosya'da haberleşme sistemleri kalfalık belgesi verildi

Tosya'da haberleşme sistemleri kalfalık belgesi verildi
Tosya'da haberleşme sistemleri kalfalık belgesi verildi
KASTAMONU (AA) - Tosya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Erdem, ilçede ilk defa haberleşme sistemleri dalında bir öğrenciye kalfalık belgesi...

KASTAMONU (AA) - Tosya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Erdem, ilçede ilk defa haberleşme sistemleri dalında bir öğrenciye kalfalık belgesi verildiğini bildirdi. 

Erdem, gazetecilere yaptığı açıklabir mada, mesleki eğitim merkezlerinin mesleki gelişim açısından çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. 

İş yerlerinde öğrenilemeyen iş ve işlemleri ders araç ve gereçleriyle öğretildiğini belirten Erdem, "Zenginleştirilmiş laboratuvar ve atölyelerde bunları öğretmek, kalfa ve ustaların meslek kurslarıyla, mesleklerinde gelişmelerini sağlamak merkezlerin öncelikli görevleri arasındadır" dedi.

Erdem, bu kapsamda ilçede ilk defa haberleşme sistemleri dalında açtıkları sınavlarda başarılı olan bir öğrenciye kalfalık belgesi verdiklerini vurgulayarak, mesleğin  gerektirdiği bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarını kazanmış öğrenciye iş hayatında başarı diledi.