Tosya'da iş makinesi operatörlüğü kursu

Tosya'da iş makinesi operatörlüğü kursu
Tosya'da iş makinesi operatörlüğü kursu
 KASTAMONU (AA) - Tosya ilçesinde, iş makinesi operatörlüğü kazıcı-yükleyici kursu açıldı.Kursiyerleri ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan...

 KASTAMONU (AA) ? Tosya ilçesinde, makinesi operatörlüğü kazıcı-yükleyici kursu açıldı.

Kursiyerleri ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, yaptığı konuşmada, Tosya Mesleki Eğitim Merkezi'nin açtığı kurslarla, ilçenin  sosyal , kültürel ve ekonomik anlamda kalkınmasına çok büyük katkı sağladığını vurguladı.

Talebe göre her alanda kurs açabildiklerini belirten Pullu, şunları söyledi:

''İş makineleri, imar, inşaat ve sanayi işlerinde kullanımının yaygınlaşması ile yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Buna bağlı olarak, iş makinesi operatörlüğü de en geçerli mesleklerden biri haline geldi.  Birçok meslek kollarına göre daha yüksek ücretler alan iş makinesi operatörlerinin günümüzde işsiz kalması mümkün değil. Bu kapsamda, merkezimizde açılan kursumuzda, 20 kursiyerimiz 4 hafta boyunca  72 saat süreyle eğitim alacaklar. Eğitimdeki önceliğimiz tehlikeli çalışma alanları, güvenlik ihlali durumları, ekipman hasarları, yakıt tüketimi gibi gerçek durumlardan kaynaklanan riskleri sıfıra indirgeyerek inşaat ve hafriyat sektöründe çalışacak kalifiye eleman yetiştirmek yoluyla genç işsizlerin istihdam imkanlarının artırılmasına katkıda bulunmaktır."

 

 


  ETİKETLER:

  İnşaat

  ,

  ilçe

  ,

  yakıt

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  genç