Tosya'da meyve fidanı satışları başladı

Tosya'da meyve fidanı satışları başladı
Tosya'da meyve fidanı satışları başladı
KASTAMONU (AA) - Tosya ilçesinde, yılın ilk meyve fidanları satışa sunuldu.Fidan satıcısı Mustafa Sağlamçubukçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada,...

KASTAMONU (AA) - Tosya ilçesinde, yılın ilk meyve fidanları satışa sunuldu.

Fidan satıcısı Mustafa Sağlamçubukçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bol yağışlı bir kış mevsiminin yaşandığı ilçede,  meyve fidanlarının satışına başladıklarını söyledi.

Tosya'da yıllardır Bursa ve İzmir 'den getirdiği çeşitli cinslerdeki meyve fidanlarının ve süs bitkilerinin satışını yaptığını belirten Sağlamçubukçu, "228 bin dekar tarım arazisine sahip olan ilçemizde, her şehirde olmayan 5 bin 500 adet çeşitli büyüklüklerde meyve bahçelerimiz var. Bu  bahçelerde ve diğer tarım arazilerinde çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımız, iklim şartlarımıza uygun her çeşit meyve ve sebze yetiştirmekte. Biz de Tosya'mızın iklim şartlarına uygun her cins meyve fidanı getirerek yaklaşık iki ay boyunca satışını yapıyoruz" diye konuştu.

Sağlamçubukçu, elma, vişne, böğürtlen, armut, dut, kiraz, şeftali, kayısı ve benzeri meyve fidanlarını 7,5 lira ile 10 lira arasında satışa sunduğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  İzmir

  ,

  Tarım

  ,

  lira

  ,

  kış