Türk Kızılayına tekerlekli sandalye bağışı

Türk Kızılayına tekerlekli sandalye bağışı
Türk Kızılayına tekerlekli sandalye bağışı
KASTAMONU (AA) - İstanbul'da yaşayan ve adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş tarafından Türk Kızılayı Hanönü Şubesi'ne gönderilen 4 tekerlekli...

KASTAMONU (AA) - İstanbul 'da yaşayan ve adının açıklanmasını istemeyen bir vatandaş tarafından Türk Kızılayı Hanönü Şubesi'ne gönderilen 4 tekerlekli sandalye, düzenlenen törenle ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilen törene, Hanönü Kaymakamı Mustan Barış İşler, Türk Kızılayı Hanönü Şube Başkanı Mehmet Arslan, diğer protokol üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.

Arslan, burada yaptığı konuşmada, bir çok insanın bedensel engelinden dolayı günlük ihtiyaçlarını tek başına yerine getiremediğini, yardımseverlerin bu bağışlarıyla maddi durumu elverişli olmayan engelli insanların tek başına hareket etme özgürlüğü kazandığını söyledi.

Törende engelli oğlu için tekerlekli sandalye alan Hüseyin Çapraz ise konuşmasında, "Oğlum küçük yaşlarda geçirdiği bir hastalık nedeniyle 25 yıldır bedensel engelliydi. Hep yatağında yatıyordu, kucağımızda taşıyarak ihtiyaçlarını karşılıyorduk. Allah razı olsun artık tekerle sandalye ile oğlum daha mutlu olacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından tekerlekli sandalyeler sahiplerine teslim edildi.