Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası 3. Ayak Yarışları'na doğru

Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası 3. Ayak Yarışları'na doğru
Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası 3. Ayak Yarışları'na doğru
KASTAMONU (AA) - Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları 1-2 Ağustos'ta Abana'da yapılacak.Kastamonu Valiliği, Abana Belediyesi...

KASTAMONU (AA) - Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları 1-2 Ağustos'ta Abana'da yapılacak.

Kastamonu Valiliği, Abana Belediyesi ve Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan şampiyonaya Antalya, Bodrum, İstanbul , İzmir ve Samsun başta olmak üzere 10 ilden yaklaşık 40 sporcunun katılması bekleniyor.

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçelerinde su sporlarının başlangıcı niteliğinde olan şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

"Hedefimiz, spor faaliyetlerinde Abana'yı bir merkez haline getirmek" diyen Oyar, "Abana, konumu ve doğası itibariyle su sporlarında uluslararası organizasyonlar için cazibe merkezine dönüşebilir. İlçemizde macera ve motor sporlarının başlangıcı niteliğinde olan bu yarışlar, su sporuna meraklı gençlerimizin de ilgisini çekecek, bölgemizin spor turizmi açısından gelişmesine ve tanıtımına katkı sağlayacaktır. Bu konuda bizlere destek veren Valimiz Şehmus Günaydın'a, TMF yönetimine ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadesini kullandı.

Oyar, şampiyona için hazırlıkların devam ettiğini, spor ve macera tutkunlarını ilçeye davet ettiklerini kaydetti.