Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'na doğru

Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'na doğru
Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'na doğru
KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Abana ilçesinde 1-2 Ağustos'ta yapılacak Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları için...

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Abana ilçesinde 1-2 Ağustos 'ta yapılacak  Türkiye Sujeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 3. ayak yarışları için hazırlıkların devam ettiği bildirildi.

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10 ilden yaklaşık 40 sporcunun katılması beklenen etkinlik kapsamında motosiklet gösterilerinin de yapılacağını belirtti.

Şampiyonanın, Abana Su Sporları Merkezi Projesi'nin hayata geçirilmesi adına iyi bir başlangıç olacağını ifade eden Oyar, şöyle konuştu:

"Sahili ve doğal güzellikleri açısından ilçemiz, bölgenin önemli bir turizm merkezi. Burada, su sporlarının gelişmesi için Abana Su Sporları Merkezi Projesi'nin hayata geçirilmesi gerekmektedir. Abana Belediyesi, Kastamonu Valiliği ve Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) işbirliğinde gerçekleştirilecek şampiyonaya bu alanda önemli bir başlangıç yapacağız. Proje hayata geçtiğinde ise gençlerimiz ve çocuklarımız kano, yelken, sujeti, su kayağı gibi sporlarla tanışma fırsatı bulacaklar." 

Oyar. tüm spor ve motosiklet tutkunlarını bu heyecanı yaşamak için ilçeye davet ettiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  ağustos