Yaralı karaca tedavi altına alındı

Yaralı karaca tedavi altına alındı
Yaralı karaca tedavi altına alındı
KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinde köylüler tarafından bulunan yaralı karaca tedavi edilmek üzere Kastamonu Milli Parklar Müdürlüğüne teslim...

KASTAMONU (AA) - Hanönü ilçesinde köylüler tarafından bulunan yaralı karaca tedavi edilmek üzere Kastamonu Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi.

Çaybaşı köyünde evinin yakınlarında yaralı karaca gören bir kişi, Hanönü Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Ekiplerce ilçeye getirilen yaralı karaca, daha sonra tedavi edilmek üzere Kastamonu Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi. 

Yaralı karacayı ekiplere teslim eden Çaybaşı köyü sakinlerinden Beytullah Özkan, AA muhabirine evde olduğu sırada köpeklerin havlaması sonucu karacayı fark ettiğini anlattı. Karacayı köpeklerin saldırısından kurtardığını belirten Özkan, daha sonra durumu yetkililere haber verdiğini söyledi. 

Karacanın ormanda kurtlar tarafından saldırıya uğradığını ve köye sığındığını tahmin ettiğini belirten Özkan, "Köyde de köpeklerin saldırısına uğrayan karacayı köpeklerin arasından kurtardık. Arka iki ayağından yaralı olduğunu görünce tedavi olması için yetkilileri aradık" dedi

Yaralı karacanın tedavisinin ardından doğaya salınacağı belirtildi.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  milli parklar

  ,

  orman