Yıldız ve Genç Kızlar Avrupa Boks Şampiyonası

Yıldız ve Genç Kızlar Avrupa Boks Şampiyonası
Yıldız ve Genç Kızlar Avrupa Boks Şampiyonası
- Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alatepe: - "Takımımızdaki sporcuların hepsinden madalya bekliyoruz"

KASTAMONU (AA) - Türkiye Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Alatepe, Macaristan'ın Keszthely şehrinde düzenlenecek Yıldız ve Genç Kızlar  Avrupa Boks Şampiyonasına katılacak sporcuların çok iyi hazırlık yaptığını, hepsinden madalya beklediklerini bildirdi. 

Alatepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya 23 sporcunun katılacağını, sporcuların Kastamonu Kamp Eğitim Merkezinde 20 gün boyunca çok iyi bir kamp yaptığını söyledi.

Takımda dünya birincisi ve ikincisi gibi çok önemli sporcuların olduğunu ifade eden Alatepe, "Takımımızdaki sporcuların hepsinden madalya bekliyoruz. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum. Antrenörlerin hiçbirinin emeği boşa geçmeyecektir inşallah" dedi.

Yıldızlar kategorisinde mücadele edecek boksörlerden Çağla Aluç, idmanlara ağırlıkla başladıklarını, daha sonra çabukluğa yöneldiklerini belirterek "Güzel bir antrenman dönemi geçirdik. Emeği geçen hocalarıma çok teşekkür ederim. Şampiyonada emeğimizin karşılığını alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Zeynep Gedikli de  her gün çift antrenman yaparak şampiyonaya hazırlandıklarını, Avrupa'da da iyi bir derece alarak Türkiye'ye dönmek istediğini kaydetti.