Bahreynli gazeteciler Türkiye'de

Bahreynli gazeteciler Türkiye'de
Bahreynli gazeteciler Türkiye'de
KAYSERİ (AA) - Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü iş birliğinde 24-30 Ağustos...

KAYSERİ (AA) - Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü iş birliğinde 24-30 Ağustos tarihleri arasında "Bahreyn Gazeteci Heyeti" programı düzenleniyor.  

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan tarafından da kabul edilecek Bahreynli gazeteciler,  Ankara , İstanbul ve Gaziantep'te çeşitli temaslarda bulunacak. 

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, program kapsamında ilk olarak BYEGM'yi ziyaret eden 8 kişilik gazeteci heyeti, Genel Müdür Cemalettin Haşimi ile bir araya geldi.

Haşimi, ziyarette, programın Bahreyn ve Türkiye arasında, basın alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlendiğini belirterek, ikili temasların bu noktada önemli olduğunu, BYEGM olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. 

Bahreyn heyeti, Ankara'da Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Diyanet İşleri Başkanlığı ile Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfını (SETA) ziyaret edecek. 

Milletvekilleri Emrullah İşler ile Yasin Aktay ile de bir araya gelecek heyet, İstanbul'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nda temaslarda bulunacak. Programın Gaziantep ayağında ise Nizip konteyner kenti ziyaret edilecek.

Gazeteci Heyetleri Programı kapsamında, 2015 yılında, Türkçe konuşan ülke ve topluluklar ile Rusya, Hindistan, Uganda, Kuveyt, Arjantin, Gürcistan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ve Libya'dan gazeteciler Türkiye'de ağırlanmıştı.