Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Abdullah Gül Üniversitesi Başantrenörü Avcı: "Ligin ilk maçında iyi bir kadroya karşı galip gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz" - Mersin Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Kalaycıoğlu: "Sonuna kadar mücadele ettik"

KAYSERİ (AA) - Abdullah Gül Üniversitesi Başantrenörü Ayhan Avcı, Mersin Büyükşehir Belediyespor'u yenerek, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne galibiyetle başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Avcı, maçın ardından katıldığı basın toplantısında, ligin ilk maçlarının hep zor geçtiğine dikkati çekti.

Galibiyetten dolayı oyuncularını kutlayan Avcı, şöyle devam etti:

"Önemli bir oyuncumuzdan eksik olarak mücadele verdik. Bugün de onun sıkıntılarını yaşadık. Ligin ilk maçında iyi bir kadroya karşı galip gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şu an için daha hazır değiliz. Bugün şanslı günümüzdeydik. Rakibimizde çok iyi mücadele etti, karşılaşma son topa kaldı. Onlar da kazanabilirdi. Evimizdeki bir maçı kaybetmediğimiz için sevinçliyiz. Umarım iyi gidişatımız devam eder."

 

- Mersin Büyükşehir Belediyespor cephesi

 

Mersin Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu ise iyi oynadıklarını ancak kazanamadıklarını ifade etti.

Çekişmeli bir maç oynadıklarını vurgulayan Kalaycıoğlu, "Sonuna kadar mücadele ettik. Attığımız son basket girmediği için maç uzatmaya gitmedi. Abdullah Gül Üniversitesi'ni tebrik ediyoruz, gerçekten şimdiye Kadar Türkiye 'yi yurt dışında çok iyi temsil ettiler. Onlara başarılar diliyorum" diye konuştu.