Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Abdullah Gül Üniversitesi Başantrenörü Avcı: "Maçın içinde çok olumsuzluk yaşadık, bütün olumsuzluklara rağmen kazanmayı bildik" - Castors Braine Başantrenörü Meerbeeck: "Maç elimize birkaç defa geldi gitti ama biz sonuca ulaşamadık"

KAYSERİ (AA) - Abdullah Gül Üniversitesi Başantrenörü Ayhan Avcı, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu ikinci maçında Belçika'nın Castors Braine takımını bütün olumsuzluklara rağmen yenmeyi başardıklarını söyledi.

Avcı, maçın ardından katıldığı basın toplantısında taraftarları önünde maç kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Çok önemli bir galibiyete imza attıklarını dile getiren Avcı, şöyle devam etti:

"Bu maçı çok önemsiyorduk çünkü geçen hafta aldığımız galibiyetin anlamlı olması için kazanmamız gerekiyordu. Ayrıca evimizde oynadığımız için çok önemliydi. Rakibimiz çok değerli bir takım, FIBA Avrupa Kupası'nın geçen sezon finalistiydi. Çok kaliteli oyuncuları var. Bizim de şu anda kadro eksiğimiz var. Oyuncularım çok iyi mücadele etti, onları yürekten tebrik ediyorum. Güzel bir maç izlettirdiler. Maçın içinde çok olumsuzluk yaşadık, bütün olumsuzluklara rağmen kazanmayı bildik. Çok önemli ve değerli bir galibiyet olduğunu ilerleyen zamanlarda anlayacağız."

Taraftarlara destekleri için teşekkür eden Avcı, "Onlar bizin için önemli bir güç, her zaman destek olmalarını istiyoruz. Artık bu maç geride kaldı. İlerleyen haftalarda daha da iyi olacağız" diye konuştu.

 

- Castors Braine cephesi

 

Castors Braine Başantrenörü Jurgen Van  Meerbeeck ise hücumda etkili olamadıkları için maçı kaybettiklerini ifade etti.

Galibiyet dolayısıyla Abdullah Gül Üniversitesi'ni tebrik eden Meerbeeck, "Maç elimize birkaç defa geldi gitti ama biz sonuca ulaşamadık. Defans olarak sorunumuz yoktu ama hücumda çok kötüydük. Topları erken kaybettik. İstatistiklere baktığımızda sonuçların hoş olmadığını görüyoruz ve sonuçta kaybettik" değerlendirmesinde bulundu.