BBP Genel Başkanı Destici Kayseri'de:

BBP Genel Başkanı Destici Kayseri'de:
BBP Genel Başkanı Destici Kayseri'de:
- "Vatandaşların bütün problemlerini biliyoruz. Bunların farkında olduğumuz gibi çözüm önerilerini de biliyoruz" - "Adalet olmazsa iç barış olmaz. Sen geliri adil şekilde dağıtmazsan, gelirin yarısından fazlasını yüzde 1'e, geriye kalanı da yüzde 99'a verirsen o ülkede huzur olmaz, iç barış olmaz"

KAYSERİ (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Vatandaşların bütün problemlerini biliyoruz. Bunların farkında olduğumuz gibi çözüm önerilerini de biliyoruz" dedi.

Destici, partisinin Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde, seçime az süre kalması nedeniyle partililerden yoğun şekilde çalışmalarını istedi.

Parti olarak bireysel hak ve özgürlüklerin önünü açacaklarını ifade eden Destici, "Toplumsal hakları genişleteceğiz. Lakin devlete kafa tutan, milleti bölmeye çalışan, askerimize, polisimize, sivilimize kurşun sıkan hainleri de hak ettikleri sonla buluşturacağız" diye konuştu.

Ülkeyi yönetmeye talip olduklarını vurgulayan Destici, şöyle devam etti:

"Vatandaşların bütün problemlerini biliyoruz. Bunların farkında olduğumuz gibi çözüm önerilerini de biliyoruz. Emekli kardeşlerimizin problemleri var. Emeklilerin yüzde 80'i açlık sınırının altında bir maaşa mahkum edilmiş vaziyette. Her yıl gelir düzeyinin en altındaki 100 bin kişiye bedava ev vereceğiz. Şimdi de diyorlar ki 'Veremezsin.' Niye veremeyeyim kardeşim? Topu topu 4 milyar yapıyor. 4 milyar, sizin bütçeden her yıl faize harcadığınız 52 milyarın 12'de biri. Biz vereceğiz kardeşim. Siz belediyeleriniz aracılığıyla arsa üretip rantiyeciye, yandaş müteahhitlere veriyorsunuz. Biz arsa üretip vatandaşlara vereceğiz. Çiftçiye mazotu 1 liradan vereceğiz."

İktidar olduklarında eğitime önem vereceklerini vurgulayan Destici, öğrencilere bedava servis ve öğle yemeği sağlayacaklarını, eğitimdeki adaletsizliği de ortadan kaldıracaklarını anlattı.

Adaletin bulunmadığı ülkede huzurun da olmayacağına işaret eden Destici, "Adalet olmazsa iç barış olmaz. Sen geliri adil şekilde dağıtmazsan, gelirin yarısından fazlasını yüzde 1'e, geriye kalanı da yüzde 99'a verirsen o ülkede huzur olmaz, o ülkede iç barış olmaz" ifadelerini kullandı.

Destici, partilerinin adaleti, milletin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ve huzurunu tesis edeceğini dile getirdi.

Milleti uyarmaya çalıştıklarını belirten Destici, "23 yıldır, kurulduğumuz günden beri BBP olarak hep doğruyu söyledik, doğru yaptık. Doğrunun yanında, yanlışın karşısında durduk. Bedeli olursa da katlanacağımızı söyledik" diye konuştu.

Vatandaşlardan oy kullanarak demokrasiye katkıda bulunmalarını isteyen Destici, sözlerini şöyle tamamladı:

"Milletimize diyoruz ki işte önünüzde fırsat, 1 Kasım seçimleri. Karar sizin. Bir oy her şeyi değiştirir. Sandıkta sonucu belirleyecek olan sizsiniz. Vereceğiniz bir oy çok önemli. Milletimiz sandığa gidecek, oyunu kullanacak. Kimi istiyorsa ona oy versin. Kimi doğru, kimi dürüst görüyorsa, kimi memlekete hizmet edecek görüyorsa oyunu ona versin."

- Şehit ailesine ziyaret

Destici, mitinden önce, Tunceli'de teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Onur Sönmez'in ailesini ziyaret etti.

Basına kapalı gerçekleşen ziyarette, Destici'nin Kur'an-ı Kerim okuduğu öğrenildi.