Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Kayseri'de anma töreni düzenlendi

KAYSERİ (AA) -  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ebediyete intikalinin 76. yılında Kayseri'de törenle anıldı. 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Ali Demiral, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki,  siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, törenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Atatürk'ün vefatının 76'ncı yıl dönümünde millet olarak onu saygıyla, şükranlar ve rahmetle anıyoruz. Osmanlı Devleti'nin son yıllarında milletimizin içinde düştüğü zor durumdan, Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda Atatürk'ün önderliğinde dava ve silah arkadaşları ile millet olarak topyekun seferberlik gösterdik. İnşallah, önümüzdeki yıllarda da Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümünü hep birlikte kutlayacağız ve bunun coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz."

Öte yandan İstiklal Anadolu Lisesi öğrencilerinin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu'nda düzenlendiği programda, öğrenciler, Atatürk'ün sevdiği şarkıları ve Atatürk oratoryosunu seslendirdi.