Büyükşehir'den eğitime destek

Büyükşehir'den eğitime destek
Büyükşehir'den eğitime destek
KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Cırgalan'da yapımına başlanan okulun temelini törenle attı.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Cırgalan'da yapımına başlanan okulun temelini törenle attı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediye olarak bu yıl beşinci okulun temelini attıklarını ifade etti.

Kayseri'nin Türkiye ortalamasının üzerinde büyüdüğünü ve bu nedenle ihtiyaçların arttığını belirten Çelik, ihtiyaçların başında eğitim tesisleri geldiğini kaydetti.

Kayserililerin her şeyi devletten beklemediklerini vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

"Hayırseverliliği ile dünyaca nam salmış biz özelliğimiz var. Kayserililer hayırseverdir de belediyeler durur mu? Biz de belediyeler olarak 'görevimiz değil' demeden halkın talepleri ne yöndeyse bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Bu tesisle beraber bu sene temelini attığımız okul sayısı beş oldu. Çevre düzenlemesi yaptığımız ve onarımını üstlendiğimiz onlarca okulu saymıyorum. Belediyeler sizler için var. Sizin bugününüzü yarınınızı düşünmek için çalışıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de önceliğimiz geleceğimizin teminatı gençlerimiz." 

Çelik, Cırgalan'a yapılacak okulun anıtsal bir yapı özelliğinde ve çok güzel olacağını belirterek, hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de Cırgalan'ın en önemli ihtiyacının bu okulla giderileceğini ifade etti.