Çocuk ve gençler "trafik dedektifi" oldu

Çocuk ve gençler "trafik dedektifi" oldu
Çocuk ve gençler "trafik dedektifi" oldu
KAYSERİ (AA) - OPET, çocuk ve gençlere trafik eğitimi vermek amacıyla hayata geçirdiği "Trafik Dedektifleri Projesi" kapsamında Kayseri'de etkinlik...

KAYSERİ (AA) - OPET, çocuk ve gençlere trafik eğitimi vermek amacıyla hayata geçirdiği "Trafik Dedektifleri Projesi" kapsamında Kayseri'de etkinlik düzenlendi.

Form Alışveriş Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı , Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği, Diyanet İşleri Başkanlığı, Uluslararası Polis Birliği ve OPET'in desteğiyle yürütülen proje çerçevesinde, Form Alışveriş Merkezi'nde trafik eğitimi düzenlendi.

Etkinliğe katılanlar hem trafik kurallarını öğrendi hem de eğlenceli anlar yaşadı. Katılımcılar eğitimlerin yanında OPET'in marka yüzü OPEDO ile fotoğraf çektirip proje için hazırlanan dansı birlikte yaptı.

Yaşları 3 ila 17 arasında değişen katılımcılar, OPET Trafik Dedektifleri alanında saat 14.00 ve 16.00'da iki seans olarak yapılan etkinliğe büyük ilgi gösterdi. 

Trafik Dedektifleri Projesi, 3 yıl içerisinde Türkiye 'nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere "trafik dedektifi" unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor.