Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
- "Eğer bir ülkede istikrar varsa, maddi manevi bütün yönleriyle beraber kalkınma söz konusu olabiliyor. Birinden birinin tek başına kalkınıyor olması çok fazla anlam ifade etmiyor. Bu yüzden bizler hem güçlü olacağız, hem iri olacağız hem de diri olacağız, bu ülkenin istikrarına maddi ve manevi olarak inşallah her zaman sadık kalacağız"

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Eğer bir ülkede istikrar varsa, maddi manevi bütün yönleriyle beraber, kalkınma söz konusu olabiliyor. Birinden birinin tek başına kalkınıyor olması çok fazla anlam ifade etmiyor. Bu yüzden bizler hem güçlü olacağız, hem iri olacağız hem de diri olacağız, bu ülkenin istikrarına maddi ve manevi olarak inşallah her zaman sadık kalacağız" dedi.

Melikgazi ilçesinin Hisarcık semtindeki Fatih Parkı'nda belediye tarafından düzenlenen İbrahim Tennuri Hazretlerini Anma Programı'na katılan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, İbrahim Tennuri Hazretleri gibi kişilerin Kayseri'nin manevi mimarları, ışığı ve yol göstericileri olduğunu belirtti.

Bu değerlere hep beraber sahip çıkacaklarını ifade eden Yıldız, "Nasıl ülkemizin maddi ve ekonomik olarak kalkınmasından bahsediyorsak, bundan çok daha önemlisi ve önde geleni, aslında manevi olarak kalkınmaktır. Çünkü siz onu yüreğinizde, aklınızda, vicdanınızla hissedince Allah bütün çalışmaların bereketini de aynı şekilde vermiş oluyor" dedi.

Yıldız, Şeyh İbrahim Tennuri Hazretleri'nin öğütlerinin her zaman hatırlanması gerektiğine dikkati çekerek, "Kendisi hayır kurumları yaptırdı. Bu toprakta doğanlar, bu toprağa kendilerini borçlu hissettiler. İman, fikir ve irfan sahibi bu insanların aslında manevi bekçiliğini yaptığı bir ortamda bizlerin Allah'ın izniyle sırtı yere gelmez. İbrahim Tennuri Hazretleri'nin 5 bin 140 beyitlik Gülzar-ı Manevi eseri var. O eser de Fatih Sultan Mehmet Han'ın beğenisini kazanıyor" ifadelerini kullandı.

"Bizi yaşatan manevi değerlerimizdir" diyen Yıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Eğer bir ülkede istikrar varsa, maddi manevi bütün yönleriyle beraber, kalkınma söz konusu olabiliyor. Birinden birinin tek başına kalkınıyor olması çok fazla anlam ifade etmiyor. Bu yüzden bizler hem güçlü olacağız hem iri olacağız hem de diri olacağız, bu ülkenin istikrarına maddi ve manevi olarak inşallah her zaman sadık kalacağız. Bizim aldığımız eğitim ve kültürle beraber, İbrahim Tennuri Hazretlerinin ve ona benzer bütün zatların Kayseri'ye koymuş oldukları manevi koruyuculukla beraber, yolumuza devam edeceğiz."

Yıldız, dokusu ve yapısı sağlam insanların bu zatlar vesilesiyle oluştuğuna dikkati çekerek, "Bizler makamın, mevkinin, paranın, pulun her birinin geçici olduğunu bu zatlardan öğrendik. Bunu da hem hayatımıza uygulamamız hem de kalbimize indirmemiz gerekiyor. Paranın cebimizde herhangi bir risk oluşturmadığını ama kalbimize koyduğumuz zaman, ister az ister çok, başımıza sıkıntı oluşturduğu bu zatlardan öğrendik. Biz İslami öğretinin vatandaşımıza, halkımıza  en sade şekilde aktarılmasını ve kalbimize nakşedilmesini bu zatlardan öğrendik. Onun için her anma töreninde burada bulunmaya gayret ettik" diye konuştu.

Gelecek hafta yapılacak genel seçimde, siyasi istikrarın korunması için hem Kayseri'nin hem de Hisarcık'ın üzerine düşeni fazlasıyla yapacağını ifade eden Yıldız, Kayseri'nin,  Türkiye 'nin istikrarını en fazla muhafaza eden yerlerden biri olacağına inandığını sözlerine ekledi. 

Konuşmaların ardından Bakan Yıldız ve protokol üyeleri vatandaşlara etli bulgur pilavı ve ayran dağıttı. Yıldız, çocuklara da dondurma ikram etti. 

- Atıcılık yarışması  

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, daha sonra Avcılar ve Atıcılar Derneği'nce Melikgazi ilçesinin Büyük Bürüngüz Mahallesi'nde düzenlenen trap yarışmasını izledi. 

Yıldız ile AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve milletvekili adayı Aydın Kalkan da av tüfeğiyle atış yaptı.

Bakan Yıldız, kendilerinin hedefleri vuramaması üzerine koruma polisinden de atış yapmasını istedi. Hem tüfekle hem de tabanca ile atış yapan koruma polisi, tüfekle yaptığı atışta havaya fırlatılan hedefi vurdu.

Yıldız, burada Zafer Erdoğan adlı vatandaşın 73 yaşındaki annesi Gülenden Erdoğan ile telefonla konuştu. Erdoğan, annesinin AK Parti'yi ve Taner Yıldız'ı çok sevdiğini belirterek, Yıldız'ın yanında olduğuna inanmayınca telefonu kendisine verdiğini söyledi.