Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
- "ABD gibi Japonya gibi olmamamız için her 10 yılda bir burada darbe yaptılar"

KAYSERİ (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 7 Haziran seçimlerinin ülkedeki istikrar ortamı ve büyüme için çok önemli olduğunu belirterek, " ABD gibi Japonya gibi olmamamız için her 10 yılda bir burada darbe yaptılar" dedi.

Yıldız, Yeni Hal Kompleksinde, vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Kayseri Şeker Fabrikasına geçen Yıldız, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'ı makamında ziyaret ederek, fabrika hakkında bilgiler aldı.

Fabrika yemekhanesinde işçilere hitap eden Yıldız, AK Parti olarak bugüne kadar ülkenin gelişmesi ve büyümesi için yoğun şekilde çalıştıklarını söyledi. 

AK Parti iktidarı döneminde ülkenin büyük sıçrama gerçekleştirdiğini belirten Yıldız, "Biz iflas etmiş bir ülkeyi devraldık. Yaptığımız işleri beğenmeyenler bizden önceki dönemde iflasın eşiğine gelmiş Türkiye 'yi düşünmelidirler" ifadesini kullandı.

"Niçin biz ABD gibi olmuyoruz? Olacağız inşallah" diyen Yıldız, şunları kaydetti:

"ABD gibi Japonya gibi olmamamız için her 10 yılda bir burada darbe yaptılar. Niçin bizden önceki hükumetler üniformalı, üniformasız, tanıdık, tanımadık, çok uzaklardan, çok yakınlardan bütün bu darbe girişimlerine karşı koyamadılar. Aynı Türkiye'deyiz biz, insanımız da aynı ama o iradeyi gösteremediler. Bir çoğu 'milliyetçiyim' diyerek suspus oldu bu ülkede. Bir çoğu kendi köşesine çekildi. Biz 'arkadaş ayağımız yalın ayak başımız kapak köyümüzden geldik, bak bizim kaybedecek bir şeyimiz yok dikkat edin' dedik. Bize yapmak isteyenlere karşı bunu söyledik, Allah'ın izniyle hiç kimseden korkmadık."

Bakan Yıldız, konuşmasının ardından işçilerle öğle yemeği yedi.