Erciyes'te kayak toplantısı yapıldı

Erciyes'te kayak toplantısı yapıldı
Erciyes'te kayak toplantısı yapıldı
KAYSERİ (AA) - Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, kayak sporcusu yetişmesinde yaşanan sorunlarla ilgili Erciyes'te düzenlenen toplantıya...

KAYSERİ (AA) -  Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, kayak sporcusu yetişmesinde yaşanan sorunlarla ilgili Erciyes'te düzenlenen toplantıya katıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıya Yarar'ın yanı sıra Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, Kayak İl Temsilcisi Mahmut Yılmaz, Kayseri'deki kayak kulüplerinin yöneticileri ile antrenörler katıldı.

Yarar, burada yaptığı konuşmada, Kayseri'deki spor tesislerinden övgüyle söz etti.

Kayseri'nin tüccarıyla bilinen bir kent olduğunu ve daha sonra güzel şehirleşmesi ile anılmaya başladığını belirten Yarar, "Erciyes'te yapılan yatırımla uluslararası standartta Türkiye'nin gururu olacak bir tesis ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

Sporcu yetiştirmenin zor olduğuna dikkati çeken ve kulüplerin güçlenmesi gerektiğini vurgulayan Yarar, şöyle devam etti:

"Kayseri'ye özel bir önem veriyoruz. Uluslararası organizasyonlarla Kayseri halkına kayak heyecanı vermek, uluslararası kayak dünyasının parçası olma duygusunu kazandırmak için mücadele ettik. Snowboard Avrupa Kupası'nı Kayseri'de düzenledik. Şimdi Dünya Kupasını düzenlemek gibi önemli bir çalışmamız var. Federasyon olarak Kayseri'ye tarihinde hiçbir federasyonun yapmadığı kadar önem veriyoruz ve yatırım yapıyoruz. Bizim bununla birlikte ana hedefimiz Kayseri'den uluslararası standartlarda sporcu yetiştirmek. Sporcular kulüplerde yetişir. Bu anlamda kulüplerin aktif olması gerekir. Kayseri'deki kulüplerin maddi varlıklarını artırmak için çalışmalar yapmalıyız."

Cıngı da sporcuların yetişmesinin tüm dünyada kulüpler üzerinden olduğuna dikkat çekti ve düzenlenen toplantının sporcu altyapısının gelişmesine katkıda bulunmasını temenni etti.

Kayak İl Temsilcisi Yılmaz ise sporcu yetişmesinde yaşanan zorluklara ilişkin bir sunum yaptı.