ERÜ BESYO'da mezuniyet sevinci

ERÜ BESYO'da mezuniyet sevinci
ERÜ BESYO'da mezuniyet sevinci
- ERÜ BESYO'dan mezun olan 308 öğrenci için tören düzenlendi

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu'ndan (BESYO) mezun olan 308 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yetim, Süleyman Demirel Spor Salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin Erciyes Üniversitesi gibi bir üniversiteden mezun olmanın her zaman haklı gururunu yaşayacağınıza inandığını söyledi.

Öğrencilerin Erciyes Üniversitesi'nin kültürel ve sportif alanda başarı kazanması için çok büyük fedakarlıklar gösterdiğini ifade eden Yetim, "Biz bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz, hepinize teşekkür ediyoruz. Sizlere tavsiyem çalışkan, dürüst, uyumlu olun. Başarı sizinle olacaktır. Hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" diye konuştu.

BESYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Aycan da mezun olan öğrencilerin toplumun, psiko sosyal gelişimlerine büyük katkıda bulunacağına inandığını vurguladı. 

Okulun öğretmenlik, antrenörlük, spor yöneticiliği ve rekreasyon olmak üzere dört bölümden oluştuğunu ve öğretim üyeleri ve öğretim görevlilerinin üstün gayretleri sonucu diğer beden eğitimi spor yüksek okulları arasında önemli bir yeri bulunduğunu kaydeden Aycan, "Ayrıca öğretim görevlilerimiz üniversitemizdeki birçok sportif etkinliklerde gerek öğrencilerimizle birlikte gerek üniversitemizin diğer öğrencileriyle birlikte büyük etkinliklere katılmaktadırlar. Öğrencilerimiz gençlik spor etkinliklerinde görev alarak üniversitemize sayısız madalyalar kazandırmışlardır. Buda bizi mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaket ve mezuniyet belgeleri verildi.

Törenin sonunda öğrenciler hep birlikte kep fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı.