Fiat Egea Kayseri'de tanıtıldı

Fiat Egea Kayseri'de tanıtıldı
Fiat Egea Kayseri'de tanıtıldı
- Kasım ayında Türkiye'de satışa sunulacak Fiat'ın yeni sedanı Egea'nın Kayseri'de bölgesel lansmanı yapıldı - Fiat İş Birimi Direktörü Aytaç: "Egea, özgün tasarımı, konforu, geniş iç hacmi, kullanışlılığı ve ulaşılabilir olması sayesinde tüm kompakt sedan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak"

KAYSERİ (AA) - Türkiye 'de kasım ayında satışa sunulması planlanan Fiat'ın yeni sedan modeli Egea'nın Kayseri'de bölgesel lansmanı yapıldı.

Egea, çevre illerdeki bayilerin de katılımıyla Kayseri'deki İnciroğlu Otomotiv 'de düzenlenen lansmanda tanıtıldı. 

Fiat markasının 'ezber bozan sedan' olarak tanımladığı ve Türkiye pazarının en çok tercih edilecek modeli olmaya aday gösterilen aracın satışına kasım ayından itibaren 5 yıl/100 bin kilometre garantili olarak başlanacak. 49 bin 900 liradan başlayan anahtar teslim fiyatıyla dikkat çeken otomobil, ilk etapta 1.4 litre 95 HP benzinli, 1.3 litre 95 ve 1.6 litre 120 HP Multijet motor seçenekleriyle otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Egea sahibi olmak isteyen ilk müşterilere ayrıcalık sunmayı hedefleyen Fiat, bu kapsamda ilk 2 bin müşteriye 2 bin liralık indirim yapma kararı aldı.

Tofaş CEO'su Cengiz Eroldu burada yaptığı konuşmada, Egea'nın, Tofaş'ın yarım asırlık üretim tecrübesinin eseri olduğunu söyledi.

Tofaş'ın ürün geliştirme ve üretim alanlarında ulaştığı yetkinliklerin Egea gibi küresel bir ürün projesinin Türkiye'ye taşınmasını sağladığını belirten Eroldu, "Yaklaşık 1 milyar dolar yatırımla hayata geçecek olan sedan ile birlikte hatchback ve station wagon modellerden oluşan projemizi, Türkiye'nin binek otomobil Ar-Ge'sinde rüşdünü global anlamda ispat ettiği, bizlere yeni ufuklar açacak bir girişim olarak değerlendiriyorum "diye konuştu.

Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ise Fiat Egea'nın, Türkiye otomotiv pazarında dengeleri değiştireceğini ifade etti.

Egea'nın Türkiye'deki tüketicilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanıp, geliştirildiğine dikkati çeken Aytaç, şöyle devam etti:

"Egea'nın en fazla tercih edilecek otomobil olacağına inanıyoruz. Egea, özgün tasarımı, konforu, geniş iç hacmi, kullanışlılığı ve ulaşılabilir olması sayesinde tüm kompakt sedan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak. Kompakt sedan sınıfının en ulaşılabilir sedanı olacak. İnciroğlu Otomotiv'n de tecrübesi ile Fiat'ın bölgedeki varlığını yükselteceğine inanıyorum."

 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aday

  ,

  çevre

  ,

  İndirim

  ,

  Girişim

  ,

  Anahtar

  ,

  otomotiv

  ,

  CEO

  ,

  Ar-Ge

  ,