Hacılar'da öğrencilere tablet dağıtıldı

Hacılar'da öğrencilere tablet dağıtıldı
Hacılar'da öğrencilere tablet dağıtıldı
KAYSERİ (AA) - Hacılar ilçesinde Fatih Projesi kapsamında 10. sınıf öğrencilerine tablet dağıtıldı. Hacılar Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu...

KAYSERİ (AA) - Hacılar ilçesinde Fatih Projesi kapsamında 10. sınıf öğrencilerine tablet dağıtıldı. 

Hacılar Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi'nde düzenlenen tablet dağıtım törenine, Hacılar Kaymakamı Yasin Tikdağ, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Herdem, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Törende konuşan Kaymakam Tikdağ, başarıyı insanın gayreti, çabası ve emeğinin ortaya çıkartacağını, bunların bir insanda olmaması durumunda ise teknolojinin ve gelişmenin bir öneminin olmayacağını söyledi.

Eğitimde başarının yolunun fedakarlık ve gayretli çalışmalardan geçtiğini belirten Tikdağ, "Eğitim donanımlı ortamlarda teknik aletlerle daha iyi yapılabilir ama eğitim de başarı, öğrencinin gayreti neticesinde ortaya çıkacaktır. Bilim adamı olabilmek için gerekirse laboratuvarlarda sabahlamak gerekir"  dedi. 

Hacılar Belediye Başkanı Ekici de  kitap okumanın önemine değinerek, kitap okuma oranlarının düşük olduğunu yeni neslin daha fazla kitap okuyarak bu açığı kapatması gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Tikdağ, Ekici ve Herdem, 136 öğrenciye tablet dağıttı.