Kayseri'de belediyenin kurslarına yoğun ilgi

Kayseri'de belediyenin kurslarına yoğun ilgi
Kayseri'de belediyenin kurslarına yoğun ilgi
- Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kurslarına (KAYMEK) devam edenlerin sayısının 5 bini aştığı belirtildi

KAYSERİ (AA) - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kurslarına (KAYMEK) devam edenlerin sayısının 5 bini aştığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, hayat boyu eğitimin Kayseri'deki en önemli kurumlarından birisi KAYMEK, 14 merkezde binlerce vatandaşa eğitim veriyor.

Büyükşehir Belediyesinin sosyal sorumluluk alanındaki örnek projelerinden biri KAYMEK, başta kadınlar olmak üzere vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir Eğitim Faaliyetleri Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, eğitim ve sosyal alanlarda örnek çalışmalar yürütmeye devam ettiklerini belirtti.

KAYMEK'in yine güzel çalışmalarla sezonu açtığına değinen Tuzcuoğlu, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz yıllara oranla kursiyer sayımızda artış var. KAYMEK çalışmaları konusunda danışmanlık hizmeti verdiğimiz Türkiye 'nin birçok iline göre Kayserililerin gösterdiği teveccüh bizim sorumluluğumuzu ve gayretlerimizi artırıyor. KAYMEK tek bir alanda değil, birçok alanda hizmet veriyor. Hem meslek edindirme, hem geleneksel ve modern sanatlarla ilgili çalışmalar ve diğer eğitim faaliyetleriyle büyük bir boşluğu doldurduğumuzu biliyoruz. Şu an kursiyer sayısında 5 bini aşmış durumdayız. Yaptığımız seminer, sergi, konferans ve diğer eğitici faaliyetlerle bir yılda yaklaşık 100 bin kişiye hitap ettiğimizi düşünüyoruz."

KAYMEK Müdürü Mürşide Gonca Aslan da her yıl olduğu gibi bu yıl da KAYMEK kurslarına olağanüstü bir başvuru olduğunu ifade ederek, "Yeni dönemde imkanlarımızı artırarak daha çok insana hizmet vermeye başladık. Bu yıl açtığımız Belsin Şubesiyle birlikte 14 merkezde, 60 branşta hizmet veriyoruz" ifadesini kullandı.

Kursiyerlerse KAYMEK kurslarını herkese tavsiye ettiklerini belirterek, ücretsiz kursların büyük avantaj olduğunu belirttiler.

Kursları çok verimli ve yararlı bulduklarını bildiren kursiyerler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür etti.