Kayseri'de Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Kayseri'de Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı
Kayseri'de Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı
KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Orhan Düzgün başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri...

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Orhan Düzgün başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kayseri Polisevi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Düzgün, 1 Kasım tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sürecinin Kayseri'de huzur ve güven içerisinde tamamlanacağına inandığını belirtti.

Seçim öncesi, oy kullanımı ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare amirleri ile polis ve jandarma teşkilatına önemli görevle düştüğünü ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü ifade eden Düzgün, en küçük bir olumsuzluğa meydan vermemek için tedbirlerin bir kez daha gözden geçirileceğini kaydetti.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Kenanoğlu'nun seçim süreciyle ilgili mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecindeki yetkili birimler ve seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklara ilişkin sunum yaptığı toplantı yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Toplantıya, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal, kaymakamlar ve diğer ilgililer katıldı.