KAYSO meclis toplantısı yapıldı

KAYSO meclis toplantısı yapıldı
KAYSO meclis toplantısı yapıldı
KAYSERİ (AA) - Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.Toplantının açılışını yapan KAYSO Meclis Başkanı Nureddin...

KAYSERİ (AA) - Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Toplantının açılışını yapan KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, 1 Kasım seçimlerinin Kayseri ve Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulunarak, artık seçimlerden yorulduklarını, hükumetin bir an önce kurulması ve gündemin ekonomiye odaklanması gerektiğini söyledi.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak da seçim sürecinin gayet saygılı bir şekilde devam ettiğini, bu dönemin bundan sonraki seçimlere de örnek olması gerektiğini belirtti. 

Seçimlerin yapılıp hükumetin bir an önce kurulması gerektiğini ifade eden Boydak, Türkiye'de istikrar olmasını bir an önce ekonomik gündeme dönülmesini istediklerini kaydetti.

İşsizlik fonu ödemelerinde hem esnaflar hem de KOBİ'ler tarafında bir düzenleme yapılması gerektiğine vurgu yapan Boydak, şöyle devam etti:

"Bizim ülkemizde hala büyük yatırım hamlelerinin olması gerekiyor. Bunları görünce sanayi tarafında bir endişemiz yok. Bizim rekabetçi yönümüzü ön plana çıkarmamız lazım. Bunu da işimizi başkalarından daha iyi yaparak ön plana çıkarmalıyız. Bu yatırımlar için de dünyanın en önemli sorunlarının başında kaynak sorunu geliyor. Bunu da Türkiye'nin de taraf olduğu Dünya Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası gibi yeni oluşumlar söz konusu. Yani uzun vadeli yatırımlar için fonlama imkanı geliyor. Bunlar geldiği zaman da dalga dalga ülkelere yayılacaktır. Bundan ülkemizin özel sektörü de payını alacaktır." 

Toplantıya, KAYSO meclis üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ve meslek komitesi üyeleri katıldı.