"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı

"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı
"Mavi Marmara"ya yapılan saldırının 5. yılı
- Kayseri'de "Şehit Furkan Doğan" adlı fotoğraf sergisi açıldı

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırıyı ve olayda yaşamını yitiren Furkan Doğan'ı anlatan " Şehit Furkan Doğan" adlı fotoğraf sergisi açıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesindeki açılışta konuşan Şube Başkanı Oğuz Memiş, Mavi Marmara'ya yapılan saldırının unutturulmaması için bu sergiyi hazırladıklarını söyledi.

Türk milletinin dünyanın neresinde bir Müslüman'ın canı yansa oraya koştuğunu belirten Memiş, "Şehit Furkan Doğan, Kayserimizin güzide bir evladıdır. Allah, O'nu adeta şehit olsun diye yaratmış. Bunu daha sonraki icraatlarından anlıyoruz. Çalışmaları, gayretleri, yardımseverliği, fedakarlığı, insanlara karşı gösterdiği ilgi. Canını da bu yolda vermesi adeta şehitliği aramasından. Şehitliği araya araya Mavi Marmara Gemisi'nde mazlum insanlara yapılan bir yardım faaliyetinde buldu. Allah şehadetini kabul etsin" diye konuştu.

Memiş, İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi'ne "Şehit Furkan Doğan" ismini verdiklerini belirterek, "Yeni Furkanların yetişmesini arzu ediyoruz" dedi.

Sergi bir hafta boyunca açık kalacak.

Açılışa İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Soyak, Mavi Marmara Gemisi'ne yapılan saldırıda yaralananlardan Ali Tokluman ve çok sayıda vatandaş katıldı.