Öğrenci servislerine sıkı denetim

Öğrenci servislerine sıkı denetim
Öğrenci servislerine sıkı denetim
KAYSERİ (AA) - Kayseri Valiliği, öğrencilerin ulaşımlarının huzur ve güven içerisinde yapılması için ilgili kurumlara genelge gönderdi.Valilikten...

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valiliği, öğrencilerin ulaşımlarının huzur ve güven içerisinde yapılması için ilgili kurumlara genelge gönderdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kayseri genelinde 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencilerin ulaşımında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili kurumlara genelge gönderildiği belirtildi.

Genelge ile okulların giriş ve çıkış saatlerinde önemli görülen yer ve kavşaklarda trafik ekibi veya münferit personel görevlendirilmesinin istendiği vurgulanan açıklamada, alınmasa gereken bazı tedbirlerle ilgili şu ifadelere yer verildi:

" Okul servis araçları, ilgili hizmet yönetmeliği hükümlerine uygun olacaktır. Bu kapsamda, yapılacak kontrollerde istenilecek bütün yasal belgeler araçlarda hazır bulundurulacaktır. 'Okul Taşıtı' yazısı ile 'Dur'  kırmızı ışık veren lambalar her daim çalışır vaziyette olacaktır. Okul öncesi ve İlköğretim öğrencilerinin taşınması sırasında araçlarda rehber personel bulundurulacak, araç içerisinde herhangi bir şekilde asla sigara içilmeyecektir. Şoförler indirme ve bindirme kurallarına titizlikle riayet edecekler, hiçbir surette hız limitlerini aşmayacak, trafik kurallarına uyacaklar. Servis aracının kapılarını kendileri açıp kapatacaklar, taşıma sınırının üzerinde öğrenci taşımayacaklardır."