Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan uzman çavuş Mehmet Polat'ın cenazesi, memleketi Kayseri'de toprağa verildi

KAYSERİ (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Polat'ın (26) cenazesi, memleketi Kayseri'de son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Polat'ın Asker Hastanesi morgundan alınan naaşı, helallik için Melikgazi ilçesi Danışmentgazi Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Şehidin yakınları bu sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

Daha sonra Polat için Kalemkırdı Camisi'nde düzenlenen törene şehidin ailesi, yakınları, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Tümgeneral İsmail Yalçın, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kaymakamlar, askeri ve mülki erkan, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından cenaze namazını İl Müftüsü Şahin Güven kıldırdı. Namazın ardından top arabasına konulan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Polat'ın naaşı, tören mangası eşliğinde getirildiği Hava ve Garnizon Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ayakta güçlüklü duran anne Yıldız Polat'ı kadın askerler teskin etmeye çalıştı. Oğlunun tabutuna sarılan anne Polat, "Oğlum 'Annem ağlamasın' demiş. Ağlamayacağım, o hainleri sevindirmeyeceğim." dedi. Anne Polat, oğlunun mezarının üzerine atılan toprağı koklayarak, su döktü.

Törende, saygı atışının ardından Polat'ın tabutunun üzerine örtülen Türk bayrağı Vali Orhan Düzgün tarafından baba Aslan Polat'a, fotoğrafı ise Tümgeneral İsmail Yalçın tarafından anne Yıldız Polat'a verildi.