Talas'a sağlık hizmeti

Talas'a sağlık hizmeti
Talas'a sağlık hizmeti
KAYSERİ (AA) - Talas Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Miraboğlu Sağlık Ocağı'nı yaklaşık 300 bin lira harcayıp restore ederek kapsamlı...

KAYSERİ (AA) - Talas Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Miraboğlu Sağlık Ocağı'nı yaklaşık 300 bin lira harcayıp restore ederek kapsamlı bir sağlık hizmetinin verileceği merkeze dönüştürdü. 

Talas Belediyesi Miraboğlu Sağlık Merkezi olarak hizmet vermeye başlayan tesisin açılış töreninde konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri'nin sürekli büyüyen bir şehir olduğunu belirterek, "Talas en hızlı büyüyen ilçemiz. Nüfusu katlanarak artan ilçemizin kamu hizmetlerinden yerinde faydalanabilmesi son derece önemli "dedi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise tesisin Talas'a hayırlı olmasını diledi.

Talas'ı çok sevdiklerini ifade eden Özhaseki, şöyle devam etti:

"Belediye seçimlerinde Mustafa Bey üzerinde ittifak ettiğimizde dedik ki kendisi dünya görmüş, yurtdışında tahsil yapmış Talas'a güzellikler, yenilikler getirir. Yeni gelişen Talas'ı dışarı açar dedik. Hakikaten geldiği günden beri çalışıyor, gayret ediyor. İnşallah bundan sonra da değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle Talas'a güzel hizmetler yapılmaya devam eder."

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da Talas'ın sadece Kayseri'nin değil Türkiye 'nin de nüfusu en hızlı artan yerlerin başında geldiğini söyledi.

Yıllık nüfus artış hızının yüzde 7-8 civarında olduğunu vurgulayan Palancıoğlu, şunları kaydetti:

"Tabi artan nüfus artan ihtiyaçları doğuruyor. Dolayısıyla da sağlık alanında bu bina yaklaşık 10 yıldır atıl halde duruyordu. Bu bina için 15 ay mücadele ettik. Binanın hayırseverleri olan Miraboğlu Ailesi sanırım buranın yeniden hizmet vermesinden mutlu olacaktır. Çok hızlı şekilde tadilatı tamamlanarak geçtiğimiz pazartesi hizmete yeniden girdi. Burada sadece aile hekimleri değil, Kayseri'nin ikinci kanser tarama merkezi olacak. Bunun yanında psikolog, diyetisyen, diş hekimi, sigara bırakma merkezi ve aile danışma merkezi ile belediyemizin sağlıklı yaşam ofisi hizmet verecek. Binanın kira giderleri de dahil tüm harcamalarını belediye olarak biz karşılaşacağız. Normalde belediyenin görevi değil ama elimizi taşın altına koyduk."

Konuşmaların ardından dualarla açılan tesis hizmete girdi.