Yahyalı Kültür Merkezinin temeli atıldı

Yahyalı Kültür Merkezinin temeli atıldı
Yahyalı Kültür Merkezinin temeli atıldı
KAYSERİ (AA) - Büyükşehir Belediyesi tarafından Yahyalı ilçesine yaptırılacak Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle...

KAYSERİ (AA) - Büyükşehir  Belediyesi tarafından Yahyalı ilçesine yaptırılacak Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra ilçe belediye başkanlarının katılımıyla yoğun yağış altında gerçekleştirilen temel atma törenine, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, törende yaptığı konuşmada, ilçelerine böylesine önemli ve anlamlı bir merkezi kazandırdığı için Özhaseki'ye teşekkür etti.

Mehmet Özhaseki ise temeli atılan kültür merkezine Yahyalı'nın manevi dinamiklerinden Hacı Hasan Efendi'nin adının verileceğini ifade ederek, merkezi hızlı bir şekilde tamamlayıp hizmete sunacaklarını söyledi.

1994 yılından bu yana Kayseri'ye hizmet ettiklerini ifade eden Özhaseki, "O günden bu yana durmadan çalıştık ve ortaya herkesin gıptayla baktığı bir şehir çıktı. Şimdi Kayseri'ye 'vizyon şehir, marka şehir' deniliyor. Bunu başarmak için işini severek yapacaksın, aşkla sevda ile yapacaksın, hizmet etmeyi seveceksin, hizmet ettiğin insanları seveceksin ve çok çalışacaksın" dedi.

Konuşmaların ardından Hacı Hasan Efendi'nin oğlu Ali Ramazan Dinç dua etti ve kültür merkezinin temeline ilk harç kondu.