23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Kilis'te Suriyeli sığınmacıların konakladığı konteyner kentte tören düzenlendi - Suriyeli çocukların okuduğu şiirler, katılımcılara duygulu anlar yaşattı

KİLİS (AA) - Kilis'te, Suriyeli sığınmacıların barındığı konteyner kentte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kilis Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Elbeyli Konteyner Kenti'nde düzenlenen törende, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan Suriyelilere her türlü hizmeti sunmaya çalıştıklarını söyledi.

Sığınmacıların barındığı kampın özellikle yurt dışından gelen misafirlerin övgüsünü aldığını vurgulayan Yılmaz, "Gerek devletimiz gerekse vatandaşlarımız savaş mağduru kardeş halka gönüllerini açtı. Dileğimiz Suriye 'deki iç savaşın bir an önce sona ermesi ve kardeşlerimizin ülkelerine dönmesidir" diye konuştu. 

Yılmaz, Suriyeli misafirlerin Türk çocukların bayramına ortak olduğu için ayrı bir mutluluk yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Suriyeli çocuklar çeşitli gösteriler sundu, şiir okudu.

Suriyeli görme engelli Abir Dabul ve anaokulu öğrencisi Rabia Hacı Ali'nin okuduğu şiirler ise katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Programın sonunda Suriyeli çocuklara hediyeler verildi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  23 Nisan

  ,

  Rabia

  ,

  Çocuk

  ,

  Şiir

  ,

  engelli