Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Bayırbucak Türkmenlerine yardım
Bayırbucak Türkmenlerine yardım
 KİLİS (AA) - AK Parti Kilis Gençlik Kolları Başkanlığınca temin edilen yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmen bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine...

 KİLİS (AA) - AK Parti Kilis Gençlik Kolları Başkanlığınca temin edilen yardım malzemeleri, Bayırbucak Türkmen bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine gönderildi. 

AK Parti Kilis Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Nedim Bellitürk, yaptığı yazılı açıklamada, Bayırbucak Türkmenleri için başlattıkları "Köşe Bucak Değil Bayırbucak" adlı yardım kampanyası kapsamında yaklaşık 90 bin battaniye ile gıda malzemeleri toplandığını belirtti. 

Yardım malzemelerinin Türkmenlere teslim edildiğini vurgulayan Bellitürk, şunları kaydetti:

"Suriye'de yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmenleri son zamanlarda Rus uçaklarının hava operasyonları ile soykırımla karşı karşıya bulunmaktadır. Devletimiz, her türlü engellemelere rağmen uzun süredir bölgeye her türlü yardımı ulaştırmaktadır. Artan saldırılar nedeniyle binlerce Türkmen kardeşimiz barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık tehlikesi ile mücadele etmektedir. Bizler de bu kampanyayla soydaşlarımızın yanında olduğunu göstermeye çalıştık."