"Bereket Ormanları Projesi"

"Bereket Ormanları Projesi"
"Bereket Ormanları Projesi"
- "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında Kilis'te oluşturulan "Bereket Ormanı'na fidan dikildi

KİLİS (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve  Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığınca yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında Kilis'te oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikildi.

Proje kapsamında 10 bin metre karelik alana selvi, defne ve çam fidanlarından oluşan toplam bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kilis Valisi Süleyman Tapsız'ın eşi Ayşe Tapsız, Beşenli Köyü kırsalında  oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikim töreninde, Kilis'in daha yeşil bir kent olabilmesi için bayanlar olarak katkıda bulunmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Tapsız, Emine Erdoğan öncülüğünde gerçekleştirilen "Gönül Elçileri Projesi" ile doğaya saygı, havayı koruma ve daha bilinçli bir çevre oluşturmak adına fidan diktiklerini belirterek, "Yaptığımız faaliyet bin fidanla sınırlı kalmayacak, aldığımız havayı daha sağlıklı solumak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Fidan dikiminin ardından programa katılan gönüllülere Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gözleme ve börek ikramında bulunuldu.