İHH, Suriye'deki kamp sayını artıracak

İHH, Suriye'deki kamp sayını artıracak
İHH, Suriye'deki kamp sayını artıracak
- İHH Genel Başkanı Yıldırım: - "Suriye'deki kamp sayını artıracağız ve bu ülkedeki en ücra köşelerine kadar ulaşacağız. Özellikle Türkiye sınırına yakın çadırlarda yaşayan savaş mağdurlarını konteyner kentlere yerleştireceğiz"

KİLİS (AA) - İZZET MAZI - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye 'deki kamp sayını artıracaklarını belirterek, " Türkiye sınırına yakın çadırlarda yaşayan savaş mağdurlarını konteyner kentlere yerleştireceğiz" dedi.

Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hiçbir ayrım yapmadan felakete uğrayan mazlum halklara yardım eli uzattıklarını söyledi.

Suriye'deki drama sessiz kalındığını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Herkesin gözü önünde kadınlar ve çocuklar katlediliyor. Fırınların önünde bekleyenlere varil bombaları atılıyor. İnsanların kolları ve bacakları kopuyor, evleri yıkılıyor. Bizler de bu insanlara bir nebze yardımcı olabilmek adına çalışma yürütüyoruz. Şu anda Suriye'nin içerisinde birçok kampımız var, bunun yanında Türkiye, Lübnan ve Ürdün'deki savaş mağdurlarına yardım ulaştırıyoruz."

Yıldırım; Türkiye'deki kampların, altyapısı, çevre düzenlemesi ve sosyal tesisleriyle dünya standartlarının çok üzerinde olduğuna işaret etti. 

Kilis'te kurulum çalışması devam eden çift katlı konteyner evlerin ise dünyada benzerinin olmadığını dile getiren Yıldırım, "Burada örnek bir çalışmaya imza atılıyor. Suriye'deki kamp sayını artıracağız ve bu ülkedeki en ücra köşelerine kadar ulaşacağız. Özellikle Türkiye sınırına yakın çadırlarda yaşayan savaş mağdurlarını konteyner kentlere yerleştireceğiz" diye konuştu.

Yıldırım, Suriye'deki yetim çocuklara sahip çıktıkları, bunun yanında günlük çıkarılan 1 milyon ekmek sayısını artırmayı planladıklarını sözlerine ekledi.