İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
KİLİS (AA) - Kilis Barosu Başkanı Hayri Muammer Fazlıağaoğlu, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın...

KİLİS (AA) - Kilis Barosu Başkanı Hayri Muammer Fazlıağaoğlu, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Fazlıağaoğlu, Savcı Kiraz'a yapılan saldırının açık bir terör eylemi olduğunu belirtti.

Kilis Barosu olarak gerçekleştirilen saldırıyı nefretle kınadıklarını ifade eden Fazlıağaoğlu, şunları kaydetti:

"Ne yazık ki terörün mezhep ve din ayrımı bulunmamaktadır. Meydana gelen olayı demokrasiye, insanlığa ve bağımsız yargıya yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz. İnsanlığı, özgürlüğümüzü ve bağımsız yargıyı tehdit eden her türlü terör olaylarını kınıyor ve lanetliyoruz. Yargı camiamızın ve milletimizin başı sağolsun"

Siyasi fırsatçılık yaparak avukatları suçlayan açıklamalardan kaçınılması gerektiğine de değinen Fazlıağaoğlu, Adliyelerin güvenlik zaafı olarak avukatların gösterilmemesi gerektiğini art niyetli olan bir kişinin rahatlıkla avukat, hakim veya savcı cübbesi  temin edilebileceğine işaret ederek, Güvenliğin arttırılması için ilgililerle birlikte hareket etmeye hazır olduklarını, sanıldığı gibi bu olayın avukat camiası ile bir ilgisi bulunmadığını savundu.