Kilis'te bazı ev ve iş yerlerini su bastı

Kilis'te bazı ev ve iş yerlerini su bastı
Kilis'te bazı ev ve iş yerlerini su bastı
- Kent merkezinde asfalt çalışması sırasında dikkatsizlik nedeniyle rögar kapağı içerisine asfaltın dökülmesi sonucu kanalizasyon şebeke hattını engellemesiyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı

KİLİS (AA) - Kilis kent merkezinde asfalt çalışması sırasında dikkatsizlik nedeniyle rögar kapağı içerisine asfaltın dökülmesi sonucu kanalizasyon şebeke hattını engellemesiyle bazı ev ve yerlerini su bastı.

Hürriyet Mahallesi Kurdağı Caddesi'nde asfalt ihalesini alan özel bir firmanın ekipleri tarafından mahalleye asfalt çalışması yapıldı. Çalışma sırasında asfalt mahalleye dökülürken asfaltı dökme araçlarından biri dikkatsizlik sonucu rögar kapağının içerisine asfalt döktü. Bunun sonucunda da kanalizasyon şebeke hattı engellendi. Basınç sonucu kanalizasyon suları evlerin giriş katlarını bastı. 

Kilis Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Eryılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  bugün Hürriyet Mahallesi'nde asfalt çalışmasının olduğunu belirtti.

Asfalt mahalleye döküldüğü sırada dikkatsizlik sonucu bazı evleri su bastığını ifade eden Eryılmaz, şunları kaydetti:

''Rögar kapağını asfalt döken aracın biri kaydırmış. Dikkatsizlik sonucu rögar kapağı içerisine bir miktar asfalt döküldü. O da buradaki kanalizasyon şebeke hattını engelledi. Basınç sonucu sular birkaç evden çıkmış oldu. Ekiplerimiz müdahale ediyor. Su motorlarıyla evlerdeki suları çekiyoruz. Kilis Belediyesi olarak vatandaşlarımızın evlerindeki maddi hasarı tespit ettik. İnsanların mağduriyetlerini gidereceğiz. Asfalt yapan firmayı ihaleye verdik. İhaleye verdiğimiz firmanın elemanlarının dikkatsizliğinden kaynaklanan bir durum söz konusu. İnşallah kısa bir zamanda rögar kapağı açılacak. Tekrar eski haline gelecek. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidereceğiz.''

Hürriyet Mahallesi'nde ikamet eden ve evi su basan Besire Beyret ise rögar kapağına asfalt döküldüğünü bunun sonrasında da şebeke hattında patlama meydana geldiğini, evinin ve eşyalarının sular altında kaldığını kaydetti.