Kilis'te öğretmenlere sürpriz ev ziyareti

Kilis'te öğretmenlere sürpriz ev ziyareti
Kilis'te öğretmenlere sürpriz ev ziyareti
KİLİS (AA) - Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel bir heyet, kentte göreve başlayan yeni öğretmenleri evlerinde ziyaret...

KİLİS (AA) - Kilis İl Milli Eğitim  Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel bir heyet, kentte göreve başlayan yeni öğretmenleri evlerinde ziyaret ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğretmen adaylarını yalnız bırakmamaya çalıştıklarını söyledi. 

Eğitim ve öğretimde başarıyı arttırmak için öğretmenlerle yakından ilgilendiklerini ifade eden Sevgili, " Genç kardeşlerimiz yeni göreve başladılar. Bizde onları yalnız bırakmamak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına böyle bir çalışma başlattık. Öğretmenlerimizle birlikte zaman geçirmek güzel bir duygu" dedi.

Öğretmen Esra Burçin Başaran ise kapıda İl Milli Eğitim Müdürü'nü gördüğünde çok duygulandığını ve mutlu olduğunu kaydetti.

Anne Deniz Başaran da bu tür ziyaretlerin motivasyon açısından çok önemli olduğunu belirterek, "Kızım yeni atandığı için bir süre alışana kadar yanında kalmaya gelmiştim ancak görüyorum ki yalnız değilmiş. Artık güvenle evime dönebilirim" diye konuştu.

Sibel Bahap ise ilk kez böyle bir durumu yaşadığını ve çok etkilendiğini ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Motivasyon

  ,

  Öğretmen

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  genç