Kilis'te "Teröre lanet ve şehide saygı" yürüyüşü

Kilis'te "Teröre lanet ve şehide saygı" yürüyüşü
Kilis'te "Teröre lanet ve şehide saygı" yürüyüşü
- Yürüyüş öncesinde kalabalığın toplanmaya başlamasıyla HDP il teşkilatının, tabelayı indirerek parti binasını boşalttığı gözlendi

KİLİS (AA) - Kilis'te, terör saldırılarını protesto amacıyla "Teröre lanet ve şehide saygı" yürüyüşü düzenlendi.

Hacı Camisi önünde toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Hepimiz Mehmetçiğiz", "Hepimiz polisiz" şeklinde slogan atarak, Türk bayraklarıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Meydanı'na giden gruba çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

MHP Kilis Milletvekili Mustafa Yün, burada yaptığı açıklamada, vatana, millete ve bayrağa aidiyet duygusuyla bağlı olan herkesi "Türk'tür düsturuyla sevdiklerini" söyledi.

Yün, şimdiye kadar hiç kimseye ayrımcılık yapmadıklarını ve kardeşlik duygusuyla hareket ettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Sakın ola dikkat edelim ayrımcılık yapanlara fırsat vermeyelim.  Allah'ım ezanlar yüzü suyu hürmetine bu bayrağı indirtme, vatanımızı ve milletimizi koru. Bir kere daha gördük ve iman ettik, bu Türkmen yurdu memleket bayrağı, ülkesi ve milleti için her şeyi yapar. Korkmuyoruz ve korkun diyoruz. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. İnadına ayrılmayacağız istediğiniz kadar uğraşın eti tırnaktan ayıramayacaksınız, bayrağımıza el uzatamayacaksınız."

Konuşmaların ardından yapılan dua sonrası gruptakiler slogan atarak dağıldı.

Bu arada, kalabalığın toplanmaya başlamasıyla Kilis HDP il teşkilatının, tabelayı indirerek parti binasını boşalttığı gözlendi.