Kilis'te yetim çocuklara kırtasiye yardımı

Kilis'te yetim çocuklara kırtasiye yardımı
Kilis'te yetim çocuklara kırtasiye yardımı
- İHH tarafından temin edilen kırtasiye malzemeleri Kilis'te 75 öğrenciye dağıtıldı

KİLİS (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nca (İHH) ihtiyaç sahibi 75 yetim öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.

Kilis'te bir pastanede düzenlenen törende, kendileri için hazırlanan paketleri almaya gelen öğrenciler sevinç yaşadı.

Vakfın Kilis temsilcisi Hüseyin Levent Külekçioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vakıf gönüllüleri tarafından yapılan çalışmalarla tespit edilen 75 yetim öğrenci için hazırlanan kırtasiye paketlerini dağıtmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Külekçioğlu, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla şu ana kadar 100 yetim çocuğa kırtasiye yardımında bulunduklarını ifade ederek, 32 parçadan oluşan 75 kırtasiye paketini ihtiyaç sahibi yetim çocuklara ulaştırdıklarını söyledi.

Yetimlere yönelik çalışmaların kırtasiye dağıtımıyla sınırlı kalmayacağını anlatan Külekçioğlu, Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü birliğiyle hazırlanan 'Yetimlerin Yüzü Gülsün' projesi ile de yakın illere kültür gezisi düzenleyeceklerini bunun yanında okullardaki derslere ek olarak değerler eğitimi, resim, müzik , ebru ve el işi eğitimlerini içeren bir paket hazırladıklarını kaydetti.