Konteyner kent bayrama hazır

Konteyner kent bayrama hazır
Konteyner kent bayrama hazır
- Kilis'teki kampta yaşayan Suriyeli aileler, hüzünlü de olsa Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyor

KİLİS (AA) - Kilis'te, yaklaşık 24 bin Suriyeli sığınmacının barındığı konteyner kentteki bayram hazırlıkları tamamlandı.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan ve Kilis'teki konteyner kente yerleştirilen Suriyeli aileler, buruk da olsa Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyor.

Çocuklarıyla yaşamlarını sürdürdükleri anlarda bayram temizliği yapan sığınmacılar, gıda ve temel ihtiyaç malzemelerini de kamptaki marketlerden temin etti. 

Konteyner kentteki camilerinin bakım ve temizliğini de yapan misafirler, gelecek bayramı ülkelerinde geçirebilmek için dua ediyorlar.

Konteyner kent yönetimi ise bayram boyunca herhangi bir sorunun yaşanmaması için gerekli önlemleri aldı. 

Suriyeli Nejla Hassan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayramı Suriye'deki gibi karşılamak için tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Bayramda çocuklarını mutlu etmeye çalışacaklarını ifade eden Hassan, "Umarız bundan sonraki bayramda Suriye'de oluruz. Allah bizleri ve bütün Müslümanları iki dünyada korusun. Umarım bütün bayramlar huzur ve güven içerisinde geçer" dedi.

Muhammed Nasıf ise Türk devletinin her konuda kendilerine destek olduğunu belirterek, bayramı geleneklerine göre idrak etmeye çalışacaklarını dile getirdi.