Liseli gençlerden şehitlere vefa

Liseli gençlerden şehitlere vefa
Liseli gençlerden şehitlere vefa
- Kilis'teki bir lisenin öğrencileri, idareci ve öğretmenleriyle, belli zamanlarda ziyaret ettikleri şehit mezarlarının çevre düzenlemesini yapıyor

KİLİS (AA) - Kilis'te okulları tarafından başlatılan  proje kapsamında şehit mezarlarını ziyaret eden lise öğrencileri, burada Kur'an-ı Kerim okuyup, çevre düzenlemesi yapıyor.

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sürmeli, AA muhabirine, başlattıkları "Şehitlerimizi Unutmuyoruz" projesi hakkında bilgi verdi.

Geçmişte düzenli olarak şehitliği ve şehit yakınlarını ziyaret etmeye çalıştıklarını söyleyen Sürmeli, daha sonra bunu projeye dönüştürerek planlı ve programlı şekilde icra etmeye karar verdiklerini anlattı.

Sürmeli, proje kapsamında idareci, öğretmen ve öğrencilerden 12 kişilik ekip oluşturduklarını bildirdi.

Bu çerçevede öğrencilerle şehitliği ziyaret ederek, çevre düzenlemesi yaptıklarını dile getiren Sürmeli, şunları kaydetti:

"Mezarlıklarımızı temizleyip, çiçekler dikiyor ve dualar ediyoruz. Okulumuza ismini veren Şehit Hasan Özüberk'in de mezarına çiçekler bıraktık, dualar ettik. Aslında buralar bizi hayata bağlayan gerçekler. Şehitlik gibi ulvi bir makama erişen insanlarımız, bizlere bu vatanı savaşarak ve şehit düşerek emanet etmiştir. Onlara minnet duygularımızın bir ifadesi olarak buradayız."

Proje sorumlusu Müdür Yardımcısı Hasan Altuntaç, öğrencilerle yapılan istişare sonucu uygulamaya konulan projenin "vatandaşlardan da tam not aldığını" belirtti.

Bazı öğrencilerin şehitler hakkında bilgi sahibi olmadığını, bazılarının da daha önce şehitlik ziyareti gerçekleştirmediğini fark ettiklerini anlatan Altuntaç, bunun üzerine projeyi hayata geçirme gereği duyduklarını söyledi.

Öğrencilerden Özlem Yılıkoğlu da projeye dahil olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.