Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Kilis Valiliği tarafından organize edilen bayramlaşma töreninde il protokolü ve vatandaşlar bir araya geldi

KİLİS (AA) - Kilis Valiliği tarafından organize edilen bayramlaşma töreninde il protokolü ve vatandaşlar bir araya geldi.

Kilis Valiliği'nde gerçekleştirilen bayramlaşmada konuşan Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Kilis'te ramazan ayında toplumun çeşitli kesimleriyle bir araya geldiklerini belirtti.

Kent merkezinde bulunan Suriyelilere sahip çıktıklarını ifade eden Tapsız, şunları kaydetti:

''Vicdani sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bu kapsamda Kilis'teki Suriyeli kardeşlerimize sahip  çıkıyoruz. Ramazan ayında Suriyeli kardeşlerimiz ile ensar muhacir ilişkisi içerisinde iftar yaptık. Ayrıca yine ramazan ayında birçok ziyaret gerçekleştirdik. Bilindiği üzere Kilis'te, 110 bin Suriyeli kardeşimiz var. İl merkezi nüfusumuzdan daha fazla Suriyeli barındırıyoruz. Yıllardan beri ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yaptım. Birçok ilde cömertlik vardır, ama hiçbir il Kilis kadar cömert  ve hoşgörü içerisinde değildir. Bu nedenle Kilis halkı tüm dünyanın takdirini kazanmıştır. Devlet yetkilileri ve hükümet yetkilileri bizi bu konuda takdir ediyor.. Bende Kilis Valisi olarak tüm Kilislilere şükranlarımı sunuyorum.''

Protokol bayramlaşmasına, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AK Parti Kilis Milletvekili Reşit Polat, MHP Milletvekili Mustafa Yün, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, siyasi partilerin il başkanları ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.