Suriye tarafından askerlere ateş açılması

Suriye tarafından askerlere ateş açılması
Suriye tarafından askerlere ateş açılması
- Güvenlik güçleri, Suriye'nin Azez kentine bağlı Ayyuşa köyündeki DAEŞ mevzilerini tank, zırhlı araç ve cehennem topu olarak da bilinen obüslerle ateş altına aldı - DAEŞ'e ait pikap tank atışıyla imha edildi - Ölü ele geçirilen DAEŞ militanı Dağ Hudut Karakolu bahçesine getirildi

KİLİS (AA) - Güvenlik güçleri, Kilis  Suriye sınırında 1 astsubayın şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı olayın ardından, terör örgütü DAEŞ'in mevzilerini ateş altına aldı. 

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı Dağ Hudut Karakolu sorumluluk alanı karşısına 1 pikapla gelen ağır silahlı 10 kişilik DAEŞ mensubu, sınırdaki askerlere ateş açtı. 

Ateşe karşılık veren güvenlik güçleriyle DAEŞ militanları arasında çatışma çıktı. Bir astsubayın şehit edilmesi, 2 askerin yaralanması olayı sonrası, 1 DAEŞ militanı 1 roketatar, 1 kalaşnikof ve çok sayıda mühimmatla ele geçirildi. DAEŞ militanına ait ceset, sınırdan alınarak karakolun bahçesine getirildi.

Olayda, DAEŞ'e ait pikap tank atışıyla imha edildi. 

Bu arada, güvenlik güçleri Suriye'nin Azez kentine bağlı Ayyuşa köyündeki DAEŞ mevzilerini tank, zırhlı araç ve cehennem topu olarak da bilinen obüslerle ateş altına aldı. 

Sınıra yakın bölgeye de zırhlı araçlar sevk edildi. 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  şehit

  ,

  güvenlik

  ,

  Karşılık