2. Ulusal Tekvando Festivali

2. Ulusal Tekvando Festivali
2. Ulusal Tekvando Festivali
KIRIKKALE (AA) - Tekvando İl Temsilciliğinin 2015 faaliyet programında yer alan 2. Ulusal Tekvando Festivali sona erdi.17 Ağustos Spor Salonu'nda...

KIRIKKALE (AA) - Tekvando İl Temsilciliğinin 2015 faaliyet programında yer alan 2. Ulusal Tekvando Festivali sona erdi.

17 Ağustos Spor Salonu'nda 11-13 Eylül tarihleri arasında yapılan festivale, 11 ilden 350 sporcu katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Adnan Vural, kapanış töreninde yaptığı konuşmada, düzenlenen etkinliklere ne kadar çok sporcu katılırsa rekabetinde o derecede artacağını ve rekabet ortamında başarılarında elde edileceğini söyledi.

Bu amaçla gençlerin kentteki spor tesislerin her biriminden yeterince istifade edebilmelerini sağlamak için ihtiyaç duyulan farklı kategorilerdeki etkinliklere zemin hazırladıklarını aktaran Vural, şöyle konuştu:

"2. Ulusal tekvando Festivali'nde minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 350 sporcu yarıştı. Festivale  İstanbul , Kocaeli, Sakarya, Kırşehir, Kayseri, Niğde, Aksaray, Ankara , Amasya, Antalya ve Kırıkkale'den milli, Avrupa ve dünya dereceleri olan sporcular katıldı. Centilmenlik içinde geçen müsabakalarda başta il temsilcimiz, antrenörlerimiz ve geleceğin yıldızları olan sporcularımıza teşekkürlerimi bir borç bilirim. Gelenek haline gelen tekvando müsabakaları önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Bu müsabakalar aracılığıyla buralardan sporcularımızı milli takımımıza göndermek amacındayız."

Festivalde, yıldızlar kategorisinde Mamak Belediye Spor Kulübü birinci, Seven Spor Kulübü ikinci, Kırıkkale Spor Kulübü üçüncü, minikler kategorisinde, Leopar Spor Kulübü birinci, Seven Spor Kulübü ikinci, Özdemir Spor Kulübü üçüncü ve gençler kategorisinde Demir Spor Kulübü birinci, Mamak Belediye Spor Kulübü ikinci ve Leopar Spor Kulübü üçüncü oldu.