AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "13 yıl boyunca bir yandan şeytan taşladık, bir yandan da ibadet ettik. Türkiye'de vesayetçilere, darbecilere, kirli ve şantajcı medya patronlarına ve onların yardakçılarına, yardımcılarına, kirli ve şantajcı sermayedarlara meydan okuduk" - "İnşallah biz iktidarımızı kimseyle paylaşmayacağız. Ne kirli ve şantajcı sermaye babalarıyla ne medya patronlarıyla ne oligarşik bürokrasiyle ne de cuntacı askerlerle. İktidarımızı sadece ve sadece aziz Türk milletiyle paylaşacağız"

KIRIKKALE (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "13 yıl boyunca bir yandan şeytan taşladık, bir yandan da ibadet ettik. Türkiye'de vesayetçilere, darbecilere, kirli ve şantajcı medya patronlarına ve onların yardakçılarına, yardımcılarına, kirli ve şantajcı sermayedarlara meydan okuduk" dedi.

Özdağ, partisinin il başkanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada, bugüne dek 9 seçim kazandıklarını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türk siyasi hayatına damga vurduklarını söyledi.

"Muhtar bile olamaz" denilen Erdoğan'ın halkın oylarıyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olduğunu anımsatan Özdağ, şöyle konuştu:

"10'uncu seçime Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığında gittik. Yüzde 41 oy aldık. 13 yıl boyunca bir yandan şeytan taşladık, bir yandan da ibadet ettik. Türkiye'de vesayetçilere, darbecilere, kirli ve şantajcı medya patronlarına ve onların yardakçılarına, yardımcılarına, kirli ve şantajcı sermayedarlara meydan okuduk. Diğer yandan da büyük yatırımlara imza attık. Biz Osmanlı'nın çocuklarıydık, büyük imparatorluklar kurmuştuk. 93 yıldır bu topraklarda cumhuriyeti biz yeşertmek istiyoruz. Diğer yandan da duble yollar, hastaneler, büyük barajlar, havaalanları, organize sanayilerle beraber Türkiye'yi zengin yapmak, pasaportunu geçerli, parasını kıymetli yapmak için mücadele ettik."

Özdağ, Türkiye'yi idare etmenin kolay, yönetmenin zor olduğunu, ülkeyi yönetmek isteyenlerin bedel ödediğini dile getirdi.

Adnan Menderes'in asıldığını, Süleyman Demirel'in 6 defa gidip 7 defa geldiğini aktaran Özdağ, "Turgut Özal'ın ömrü vefa etmedi. Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu ancak 11 ay dayanabildi. Ardından bir yiğit adam geldi, 13 yıl boyunca hem egemen güçlere hem de onların taşeronlarına meydan okuyarak bugünlere geldi. Gelişini halkının desteğiyle Allah'ın yardımına borçlu" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 5-6 aydır bir hükümet olduğunu ama tek başına iktidar bulunmadığını vurgulayan Özdağ, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da kartopunu yuvarladık, 13 yıl boyunca içerisinde özgürlükler ile zenginliklerin olduğu bir kartopu. Ağrı Dağı'nın zirvesine taşıdık, bir hamle yapacaktık, iktidar olacak, Türk dünyasının Kırgızların, Özbeklerin, Azerilerin Türkmenistan'ın, Arapların, Afrika'nın, Balkanların ümidi olacaktık. Yatırım hamlelerimizi devam ettirecektik. Hem cumhuriyeti demokrasiyle taçlandıracak hem de bütün dünyaya o demokrasiye zenginlik nedir gösterecektik. Başaramadık çünkü egemen güçlerin içeride çok fazla elleri vardı. Paralel yapı, PKK , terör örgütleri, kirli ve şantajcı sermaye babaları, medya patronları. Bunlar AK Parti'nin iktidarını çekemediler, engellemek istediler. Son bir hamle olarak HDP'ye barajı aşırtacaklar, AK Parti'nin tek başına iktidarını engelleyeceklerdi. Kısa vadede engellediler."

Özdağ, 1 Kasım'da seçime gidildiğini hatırlatarak Türkiye'deki tüm demokratlara, milli ve manevi değerlere sahip sosyal demokratlara, her vatandaşa güvendiklerini kaydetti.

Yarım bıraktıkları tüm hamleleri tamamlayacaklarını belirten Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cep telefonumuzu, arabamızı, uçağımızı biz yapacağız. Aynen insansız hava aracı, Altay tankı, Göktürk uydumuzu, Atak helikopterimizi ve devasa barajları yaptığımız gibi bunları da yapacağız. İstemiyorlar. Siz eğer zengin olursanız Batı küçülür, siz fakir olursanız onlar büyür. Savaşta birliğinizi kaybettiyseniz düşman topları nereyi dövüyorsa birliğiniz orasıdır. Düşman topları, egemen güçler ve onların vesayetçileri Erdoğan'ı dövüyor, AK Parti'yi dövüyor, Davutoğlu'nu dövmek istiyor. İnşallah 1 Kasım'da dövdürtmeyeceğiz. 'Güçlü biziz, söz sahibi biziz' diyeceğiz. Kim bu Türkiye için çalışırsa bedel öder. Biz de bedel ödüyoruz. Biz Allah'tan ve sandıktan korkuyoruz. Başka bir şeyden korkmuyoruz. Siyasetçileri çok korkuttular, baskı yaptılar bu topraklarda. Sizler oy verdiniz, sandığa gittiniz ve sandığa kadar aktördünüz. TBMM'de bir yazı vardır, 'Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir' diye. Hakimiyet öyle milletin olmadı."

Özdağ, geçmişte her zaman hükümetlere birilerinin ortak olduğunu dile getirerek "İnşallah biz iktidarımızı kimseyle paylaşmayacağız. Ne kirli ve şantajcı sermaye babalarıyla ne medya patronlarıyla ne oligarşik bürokrasiyle ne de cuntacı askerlerle. İktidarımızı sadece ve sadece aziz Türk milletiyle paylaşacağız" dedi.

Özdağ, daha sonra AK Parti'ye katılanlara rozetlerini taktı.