Bahşılı'da ÇATAK Projesi uygulanmaya başlandı

Bahşılı'da ÇATAK Projesi uygulanmaya başlandı
Bahşılı'da ÇATAK Projesi uygulanmaya başlandı
KIRIKKALE (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca sorunlu toprakların ıslahı amacıyla uygulamaya konulan, Çevre Amaçlı Tarım Alanlarının...

KIRIKKALE (AA) -  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca sorunlu toprakların ıslahı amacıyla uygulamaya konulan, Çevre Amaçlı Tarım Alanlarının Korunması (ÇATAK) projesi Bahşılı ilçesinde uygulanmaya başlandı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Tugay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının toprak ve su kalitesinin korunması, doğal kaynakların sürdürülebilirliği, erozyonun önlenmesi ve tarımın olumsuz etkilerinin azaltılması olduğunu söyledi.

Bahşılı merkez ve köylerinde başlatılan ÇATAK Projesi kapsamında 15 çiftçinin 125 hektar arazisine uygulama yapılacağını ifade eden Tugay, "İlçede seçilen bölgelerden gelen müracaatlar incelendiğinde iki kategoride uygulama yapılacağı karara bağlandı. ÇATAK Projesin'den yararlanacak çiftçilere uygun alanlarda kendilerine bildirilen uygulamaları yapmaları halinde dekar başına yılda bir defa olmak üzere üç yıl süre ile ödeme yapılacaktır" dedi.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda